KATEGORİLER

Ana Sayfa » İnternet » Google Chrome Shockwave Sorunu ve Çözümü

Google Chrome Shockwave Sorunu ve Çözümü

13 Eylül 2012
GD Star Rating
loading...

Google Chrome Shockwave Sorunu

Google Chrome dünyanın en yaygın tarayıcısı konumunda yer alıyor. Bu başarıyı yalnızca 4 sene içinde elde etti. Tabii zaman zaman kullanıcıların karşısına problemler çıkarabiliyor. Çok nadir olan bu durumla en fazla Shockwave eklentisi nedeniyle karşılaşıyoruz. Özellikle internet üzerinden video izlediğiniz sırada bu eklentinin aniden çökmesiyle ekran başında hüzünlü bir hale bürünmeniz içten bile değil. Peki bunun suçlusu kim? Google Chrome mu yoksa Adobe Shockwave eklentisi mi? Bunu Google Chrome Shockwave sorunu başlığı altında ele alıp biraz araştırdık ve sizler için bir çözüm önerisi hazırladık.

Google Chrome Shockwave Sorunu

Google Chrome Shockwave Sorunu  Adobe Shockwave eklentisi bir problemle karşılaştığında yukarıdaki uyarıyla karşılaşacaksınız. Bu aşamada videoyu izlemeniz mümkün değil. Sayfayı yenilemeli veya tarayıcıyı yeniden başlatmalısınız. Aslında bu problemin temelinde Google Chrome’un dahili Adobe Flash desteğiyle beraber geliyor olması yatıyor. Yani diğer tarayıcılarda olduğu gibi bu eklentiyi kurmak zorunda değilsiniz. Kurduğunuz zaman çakışmalar meydana geliyor. Yani Chrome’un içindeki Flash ile harici kurulan Flash arasında bir anlaşmazlık söz konusu.

Google Chrome Shockwave Sorunu
 Google Chrome’un adres satırına ” chrome://plugins ” yazın. Karşınıza Google Chrome’da kurulu olan eklentilerin listesi gelecektir. Ok işaretiyle vurguladığımız yerde gariplik göze çarpıyor. Bir değil iki değil tam üç adet Flash kurulumu yapılmış. Yani tarayıcının çökmesi için her şeyi kendi ellerimizle hazırlamışız. Şimdi sağ üst köşedeki ” Ayrıntılar” bölümüne tıklayalım ve eklentilerin detaylarına göz atalım.

Google Chrome Shockwave Sorunu

Evet, üç adet Adobe Flash eklentisindeki sondaki iki girdiyi devre dışı bırakıyoruz. Böylece çakışmaları da sonlandırmış olacağız.  Eklentileri devre dışı bıraktıktan sonra Google Chrome’u yeniden başlatmayı unutmayın. Eğer devre dışı bıraktığınız Flash eklentilerinin bir sorun yarayıp yaratmadığını merak ediyorsanız, Adobe Flash’ın test sayfasına girebilirsiniz. Eğer flash içerik gösterilemiyorsa, devre dışı bıraktığınız girdileri etkinleştirin ve diğerini kapatın. Yani birkaç denemeyle sorunlu flash girdisini bulabilirsiniz. Fakat tek bir girdi olduğu halde yine de Shockwave veya Flash problemleri yaşıyorsanız şunları deneyin;

1- Harici olarak Adobe Flash Player kurun ve entegre Flash Player’ı devre dışı bırakın.

2- En yeni Google Chrome sürümünü yükleyin.

 

 

 

9 Yorum “Google Chrome Shockwave Sorunu ve Çözümü”

 1. biçare 03 Ocak 2013, 16:47

  HER NE YAPTIYSAM SORUN ÇÖZÜLMEDİ :(
  HALA CIZIRTILI BİR SES DONUK DONUK GÖRÜNTÜLER..
  EN İYİSİ CROMEYİ ÇÖPE ATMAK İE 8 KULLANMAYA DEVAM ETMEK :/

  Cevapla
 2. jane 14 Ağustos 2013, 11:41

  bn oyun hatası dıom

  Cevapla
 3. Servet Doğan 23 Ocak 2014, 17:35

  Çok faydalı bir açıklama bence teşekkür ederim sorunumu çözdüm.Öncelikle sorunu devam arkadaşlara tavsiyem şu eğer gerçekten sorununun shochwave ile ilgiliyse plugins(eklentileri açtığınızda en sağ üstte ayrıntılar diyerek o eklentinin altındaki diğer shochwave eklentisini görmeyi sağlayın.Eğer arkadaşımızın bu sitede yaptığı çözüm sorununuzu çözmemiş ise ekran kartı güncellemesi yada ram sorunu probleminiz olabilir.Öncelikle tavsiyem combofix ile taratmanız ve driver genius ile driver güncellemelerini yapmanız ve teknik serviste işlemcinize termal macun çektirip ram soketlerini temizletmeniz, düşükse yükseltmenizi öneririm.

  Cevapla
 4. sanane sanane 24 Mart 2014, 19:13

  :D gsaliba sorunu çözemediniz ben çözdüm … olley

  Cevapla
 5. metin aydın 17 Nisan 2014, 17:24

  Gerçekten çok Muzdarip olduğum schockwave flash eklenti hatasıyla ilgili sorunumu çözdüm Çok Teşekkür ediyorum size…Başarılar..

  Cevapla
 6. arif tarpıcı 10 Haziran 2014, 08:43

  ALLLAH RAZI OLSUN İŞE YARADI ALLAH RAZI OLSUN YA NE KADAR MUTLU OLDUM EYW KARDEŞIM ALLAH MURADINIZA ERDIRSIN

  Cevapla
 7. safarrrr 27 Kasım 2014, 10:06

  Lütfen yardım dediginiz gibi flashı kapatacagım fakat flash (3 files) yok diger ikisi var

  Cevapla
 8. murat çal 29 Kasım 2013, 01:53

  arkadaslar bu dediklerinizin hepsını yaptım ama sorun cozulmedı flash sıldım yukledım baska tarayıcılardan denedım mozilla – explorer- chorme- maython- opera hepsınde flashplayer shockwawe uygulaması coktu dıo facebook uzerınden onlıne bı oyun oynuorum sadece 10 dk kalabılıorum oyunda 10 dk sonunda shockvave cokuyo allahını seven yardım etsın :))) bilgisayarcıya bıle gittim laptopa ram alıcaktım adam gerek yok ramlık bı durum yok dıyor ne yaapcam bılmıyorum

  Cevapla
 1. […] Apple’ın web tarayıcısı Safari ülkemizde pek yaygın değil. Hatta Mac tabanlı bir cihaz kullananlar dahi ilk iş olarak Google Chrome yüklüyorlar. Tabii bu Safari’nin başarısız olmasından değil, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi eklentilere ve araçlara yer vermemesinden kaynaklanıyor. Artık kimsenin bir internet tarayıcısını olduğu haliyle kullanmadığını biliyoruz. Eğer öyle olsaydı Internet Explorer liderliğini ömür boyu sürdürebilirdi. Safari tarayıcının WebKit2WebProcess hatasını irdeleyip Safari WebKit2WebProcess hatası ve çözümü başlığı altında bir öneri hazırladık. Problemi %99 ihtimalle çözecektir. Bu aralar tarayıcı hatalarının çözümleriyle ilgileniyoruz. Kısa süre önce Google Chrome ve Shockwave arasındaki anlaşmazlığı da çözüme kavuşturmuştuk. […]

  Cevapla