Windows 8 Güncelleştirme: KB2769165 Güncelleştirmesi

GD Star Rating
a WordPress rating system

Windows 8′e terfi edilen bilgisayarlarda Windows güncelleştirmesi sırasında yaşanan problemlerden dolayı bazı dosyalar eksik veya hiç yüklenemiyor. Böyle durumlarda kullanıcılar  “güncelleştirmeler yapılandırılamadı, değişiklikler geri alınıyor” benzeri uyarılar ile karşılaşıyor.

Windows 8 Güncelleştirme: KB2769165 Güncelleştirmesi

Windows 8 Güncelleştirme: KB2769165 Güncelleştirmesi

Bu sorunun çözümü oldukça pratik. KB2769165 güncelleştirmesini manuel olarak kuracağız. Öncelikle buraya tıklayarak resmi Microsoft sayfasına ulaşın. Download Center açıldığında karşınıza x64 tabanlı sistemler için yayımlanmış KB2769165 güncelleştirmesinin indirme linki gelecek. Sol taraftan dili belirledikten sonra ‘İndir’ butonunu kullanarak yükleyiciyi bilgisayarınıza çekin. Diğer adıma geçmeden önce bunun yalnızca x64 tabanlı sistemler ile uyumlu olduğunu tekrar belirtelim. Eğer 32-bit yani sisteminiz x86 tabanlı ise buraya tıklayarak yukarıdaki adımı tekrarlayın.

Yükleyici bilgisayarınıza indiğinde çift tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz. Yüklemenin tamamlandığına dair uyarı geldiğinde ‘Şimdi yeniden başlat’ butonunu kullanarak bilgisayarınızın tekrar boot edilmesine izin verin.

KB7269165 eksik güncelleştirmelere yalnızca bir örnekti. Bu adımı diğer güncelleştirmeler için de uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  1. Peki bunun gibi diğer güncelleştirmelere tam olarak nasıl ulaşabiliriz? Yönlendirdiğiniz link direkt olarak KB7269165 güncelleştirmesinin sayfasını açıyor. Üst konu başlığı da gözükmüyor. Sitede de diğer güncelleştirmelerin nerede olduğunu araştırdım fakat bulamadım. Genel bir link vermeniz mümkün mü?