KATEGORİLER

Ana Sayfa » Güvenlik » Awesomehp.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Awesomehp.com Virüsü Nasıl Temizlenir

31 Ocak 2014
GD Star Rating
loading...

Awesomehp.com virüsü, Adware.LinkHijacker virüs ailesinden bir tarayıcı “hijacker”ıdır. Bu kötü niyetli yazılım, genellikle internetten indirdiğiniz bedava programlar aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşır ve anasayfanızı değiştirerek Awesomehp isimli bir arama motoruna dönüştürür. Awesomehp.com virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Awesomehp.com

Awesomehp.com

1. Adım

Bu bağlantıdan, ufak ama işe yarar bir araç olan RKill uygulamasını indiriyoruz. İçindeki dosyaya çift tıklıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

2. Adım

Bu virüsü, diğer hijackerlarda da olduğu gibi Malwarebytes Anti-Malware programıyla temizleyeceğiz. Bu bağlantıya tıklayarak programı indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.

3. Adım

Yazılımın kurulumu bittikten sonra anti malware programını çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz ve bilgisayarımızı derinlemesine taratıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Böylelikle bilgisayarımızdan Awesomehp.com virüsü tamamen kaldırılmış oluyor.

4. Adım

Son olarak kullandığımız internet tarayıcısından anasayfayı da istediğiniz gibi değiştirerek Awesomehp virüsünden tamamen kurtulabilirsiniz.

4 Yorum “Awesomehp.com Virüsü Nasıl Temizlenir”

 1. MEHMET GÖKHAN BAHAR 07 Şubat 2014, 23:03

  AWESOMEHP DENEN İLLET BENİMDE ŞU ANDA ANA SAYFAM OLDU.BUNDAN KURTULMAM İÇİN LÜTFEN YARDIM EDİN.

  Cevapla
 2. Deniz İnan 08 Şubat 2014, 20:45

  Kardeşim çok teşekkür ederim eline koluna sağlık bu lanet şeyden kurtardın beni teşekkür ederim bilgiler için

  Cevapla
 3. serhat nadir 13 Şubat 2014, 15:04

  kardeş ya bende de aynı sorun var ama daha kötüsü söz konusu. ben kendi bilgisayarımdan nete bağlanamıyorum btün tarayıcaılrdanda. awesomehp uzantısı çıkıyor ve bu sayfa kullanılamıyor diyor. neden yapmalıyım çok yol denedim olmadı acil yardım lütfen

  Cevapla
 4. kenan 03 Mart 2014, 23:06

  çok teşekkür saatlerce ugraştım önerdigin programı kurduktan sonra kaltı bu virüs ya çıldırmak üzereydim

  Cevapla